با تبدیل کرج به شهری هوشمند؛ گره های ترافیکی شهر باز می‌شود

  • ۱۳۹۷-۰۹-۲۷

[su_note note_color=”#f5a435″ text_color=”#0b41f7″]به گزارش پستچی نیوز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علی اصغر کمالی زاده در سومین همایش مدیریت حمل و نقل شهری، اظهار کرد: در حال حاضر یکی از مهمترین دغدغه‌های مدیریت شهری کرج، بحث توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی است.[/su_note]

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت تسهیل تردد عابران پیاده در سطح شهر، افزود: برنامه ریزی برای کاهش مشکلات تردد عابرین پیاده وظیفه مجموعه مدیریت شهری است که درصدد هستیم بهترین عملکرد در این حوزه را به منصه ظهور بگذاریم.

شهردار کرج فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی را یکی از مهم ترین مشکلات کرج عنوان کرد و یادآور شد: استفاده از تکنولوژی برتر در توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی بهترین راه برای رفع مشکلات این حوزه است.

کمالی زاده گفت: بدون شک راه اندازی شهر هوشمند و ایجاد بستر لازم در این خصوص کاهش تقاضای سفرهای درون شهری شهروندان را به همراه دارد.

وی با اشاره به ضرورت تمرکز زدایی از مراکز خرید از هسته اصلی شهر، تصریح کرد: متاسفانه مرکز خریدی خارج از شهر در کرج وجود ندارد و تمام مراکز در محدوده شهری تعریف شده است.

این مسئول توضیح داد: توسعه سیستم حمل و نقل ریلی به عنوان مهم ترین چشم انداز مدیریت شهری کرج گفت: راه اندازی خطوط قطار شهری نقش به سزایی در کاهش ترافیک شهر خواهد داشت.

کمالی زاده با اشاره به نقش ناوگان اتوبوسرانی در کاهش ترافیک شهری، اظهار کرد: رانندگان اتوبوس نیز باید در مکان تعیین شده نسبت به سوار و پیاده کردن مسافرین اقدام کنند تا شاهد افزایش گره های ترافیکی در شهر نباشیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب