• صفحه نخست
  • >
  • سیاسی
  • >
  • سناتور آمریکا:خروج از سوریه تسلیم منطقه به پوتین و ایران است

سناتور آمریکا:خروج از سوریه تسلیم منطقه به پوتین و ایران است

  • ۱۳۹۷-۰۹-۲۹

[su_note note_color=”#090909″ text_color=”#f7f5f5″]سناتور جمهوریخواه آمریکا در انتقاد از تصمیم رئیس جمهوری این کشور برای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه گفت این کار به معنای تسلیم منطقه به پوتین، ایران و اسد خواهد بود.[/su_note]

به گزارش خبرنگار ایرنا، مارکو روبیو شامگاه چهارشنبه به وقت محلی درسنای آمریکا نسبت به تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر خروج نیروهای این کشور از سوریه، این مطلب را مطرح کرد.
وی افزود: آمریکا نفوذ خود را وانهاده است. ما از آینده سوریه رو گرداندیم و معنای آن این است که منطقه را به پوتین، ایران و اسد واگذار کرده ایم.
این سناتور جمهوریخواه آمریکا ادامه داد: اگر این تصمیم اجرایی شود، کشور ما با پیامدهای آن در سال های پیش رو مواجه خواهد شد.
دونالد ترامپ روز چهارشنبه در یادداشت توئیتری خود از خروج نیروهای آمریکایی از سوریه خبر داد و نوشت ما برای مبارزه با داعش در آنجا بودیم و اکنون این مبارزه به پایان رسیده است.
پیش از این هم ترامپ تصمیم گرفته بود تا از سوریه خارج شود اما رژیم صهیونیستی و سعودی خواستار آن شدند که این حضور ادامه یابد.
ترامپ هم از فرصت استفاده کرده و گفته بود اگر می خواهند که نیروهای آمریکایی در سوریه بمانند باید هزینه آن را بپردازند.
مشخص نیست ترامپ این بار با چه هدفی اعلام کرده است که می خواهند از سوریه خارج شوند. آیا قصد دوشیدن بیشتر را دارد یا اینکه می خواهد از این طریق به کنگره برای تصویب بودجه مورد نظر وی برای ساخت دیوار مرزی فشار آورد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب