• صفحه نخست
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • استاندار البرز: اتاق بازرگانی البرز موتور محرک اقتصاد استان محسوب می شود/منطقه ویژه اقتصادی پیام فرصت مغتنمی در راستای رونق اقتصادی البرز است

استاندار البرز: اتاق بازرگانی البرز موتور محرک اقتصاد استان محسوب می شود/منطقه ویژه اقتصادی پیام فرصت مغتنمی در راستای رونق اقتصادی البرز است

  • ۱۳۹۷-۱۰-۰۱

[su_note note_color=”#050e98″ text_color=”#ffffff”]نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: ضرورت دارد که فرصت مناسبی برای تمامی تشکل ها فراهم شود تا دغدغه های خود را بیان کنند تا با اجماع نظرات به جمع بندی درستی برسیم.[/su_note]

به گزارش پستچی نیوز و‌به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، دکتر شهبازی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که صبح شنبه در اتاق بازرگانی البرز برگزار شد با اشاره به یک مقاله تخصصی در حوزه اقتصاد و تاثیر بخش خصوصی در این حوزه افزود: ایجاد بسترهای ارتباط بخش خصوصی داخل کشور با نظام اقتصاد بین الملل و تسهیل گری و عدم دخالت دولت در این حوزه مورد تقاضای بخش خصوصی است.
وی ادامه داد: با توجه به جلسات تخصصی و بازدیدهای مستمر از واحدهای تولیدی و صنعتی، این بخش در استان بالنده و طوفنده است.
دکتر شهبازی گفت: جای خرسندی دارد که مجموعه استان در قالب یک تیم متحد و منسجم در خصوص تسهیل و رفع موانع تولید در این دوران گذر همراه سرمایه گذاران و بخش خصوصی هستند.
*عزم جدی برای حل مشکلات و موانع تولید و صنعت در البرز وجود دارد
وی افزود: شعار استقلال در بخش های مختلف فرهنگی، اقتصادی و سیاسی از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون مد نظر است ئ در این راستا مردم و مسئولان طی تعامل و هم افزایی ویژه ای حضور دارند از این رو تحریم، تهدید و فشارهای دشمنان به بخش تولید و صنعت اثربخش نیست.
استاندار البرز اضافه کرد: برای حل مشکلات و موانع همت ملی و منطقه ای نیاز است و با توجه به شواهد موجود، عزم حل مشکلات وجود دارد و بر اساس راهبردهای نظام در رابطه با رونق تولید، اشتغال، سرمایه گذاری داخلی و خارجی و تسهیل گری مسیر مشخص است.
وی گفت: صنعتگران و تولیدکنندگان هوش بالایی دارند و در راستای اعتلای کشور و انتفاع شخصی بسیار برنامه محور و پویا اقدام می کنند.
*آرامش سیاسی و رونق اقتصادی دو بال پرواز در مسیر توسعه هستند
دکتر شهبازی افزود: آرامش سیاسی و رونق اقتصادی مانند دو بال توسعه برای پرواز محسوب می شوند.
وی عنوان کرد: باید وضعیت صادرات و واردات مورد بررسی دقیق و رصد قرار گیرد و گمرک از دغدغه های عمده واحدهای تولید بزرگ استان است  از این رو باید ستاد نظارت بر گمرکات استان ایجاد شود که این امر نظارت شود.
استاندار البرز گفت: البرز ظرفیت های بالایی در حوزه صادرات دارد و باید به این سو برویم که صنایع با فراغ بال بیشتری اقدامات و برنامه های خود را پیش ببرند.
*منطقه ویژه اقتصادی پیام فرصت مغتنمی در راستای رونق اقتصادی البرز است
وی با بیان اینکه طی نشستی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص وضعیت گمرک منطقه ویژه پیام گفتگو خواهد شد، افزود: منطقه ویژه اقتصادی پیام تاثیر بسزایی در رشد اقتصادی استان دارد که باید از ظرفیت های آن به نحو مطلوب بهره برداری کرد.
*اتاق بازرگانی البرز موتور محرک اقتصاد استان محسوب می شود
دکتر شهبازی خاطرنشان کرد: در شورای برنامه ریزی استان نیز انتظار می رود که اتاق بازرگانی نیز حضور داشته باشد چراکه اتاق های بازرگانی موتور محرک اقتصاد استان محسوب می شود.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت اجرای اصل ۱۴۴ قانون اساسی گفت: بر این اساس تکلیف ما در حوزه بهره برداری از ظرفیت بخش خصوصی مشخص است.
استاندار البرز افزود: دولت ها کوچک می شوند و تسهیل گری و سیاست گذاری را برعهده می گیرند و باید بخش خصوصی وارد عمل شود چراکه هر کجا که کار را برون سپاری کرده و از ظرفیت های مردمی استفاده کردیم، نتایج خیر داشته است.
*تشکل ها باید برای بیان دغدغه های خود فرصت داشته باشند
وی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد که فرصت مناسبی برای تمامی تشکل ها فراهم شود تا دغدغه های خود را بیان کنند تا با اجماع نظرات به جمع بندی درستی برسیم.
دکتر شهبازی گفت: با توجه به ظرفیت هایی که برای افزایش تولید در استان وجود دارد به طور قطع باید زیرساخت های لازم فراهم شود از این رو دو ایستگاه فوق توزیع در استان شکل خواهد گرفت.
وی افزود: اطلاعات ما در رابطه با واحدهای صنعتی مشکلات، موانع، فرصت ها و ظرفیت ها باید به دقت احصا شود تا تصمیم گیری درستی در این خصوص صورت گیرد.
*تمرکز زدایی از استان را به جد دنبال می کنیم
استاندار البرز اضافه کرد: ضرورت دارد که تدابیری اندیشیده شود تا مشکلات واحدهای صنعتی در داخل استان حل شود و ارجاع موانع به تهران، گاهی از عدم ارتباط گیری صحیح بین مدیران و تولیدکنندگان است.
وی گفت: در حوزه تمرکز زدایی از استان به جد وارد عمل شده ایم و طی ابلاغی از فرمانداران خواسته شده که بستر این امر را ایجاد کنند.
*دیدار چهره به چهره با مردم در شهرستان ها از برنامه های اصلی مدیران دستگاه ها باشد
استاندار البرز افزود: از مدیران دستگاه های استان انتظار می رود در هفته یک روز را به شهرستان ها اختصاص دهند و مشکلات و موانع مردم و حوزه مربوطه را مورد بررسی قرار دهند.
*ایجاد اداره ناظر گمرکات البرز در دستور کار قرار گرفت
وی عنوان کرد: ایجاد اداره ناظر گمرکات استان در دستور برنامه های استان قرار گرفت تا از این طریق صنایع و واحدهای تولیدی با سهولت بیشتری اقدامات خود را پیگیری کنند.
*کارگروه شناسایی واحدهای نیمه فعال و غیرفعال استان در اتاق بازرگانی البرز تشکیل شود
دکتر شهبازی گفت: کارگروه شناسایی واحدهای نیمه فعال و غیر فعال و در ذیل آن کارگروه مشکل یابی واحدها در اتاق بازرگانی استان تشکیل خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب