• صفحه نخست
  • >
  • دسته‌بندی نشده
  • >
  • مدیریت ناحیه۱آموزش و پرورش استان البرز: سوادآموزی به پدران و مادران محور پیشرفت و توسعه پایدار فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی

مدیریت ناحیه۱آموزش و پرورش استان البرز: سوادآموزی به پدران و مادران محور پیشرفت و توسعه پایدار فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی

  • ۱۳۹۷-۱۰-۰۶

[su_note note_color=”#d41804″ text_color=”#f8f8f8″]میرزایی مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک کرج به مناسبت هفته سوادآموزی گزارشی از اقدامات حوزه سوادآموزی این منطقه را بیان نمود.[/su_note]

به گزارش پستچی نیوز و به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان البرز، به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک کرج مورخ ۹۷/۱۰/۰۶ بهنام میرزایی مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک بمناسبت هفته سوادآموزی به ارائه گزارشی از مجموعه فعالیتهای این حوزه پرداخت وگفت: سوادآموزی به پدران و مادران محور پیشرفت و توسعه پایدار فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی می باشد.با افزایش میزان دانش و اطلاعات اولیاء دانش آموزان ضمن بهبود کیفیت زندگی و اثر بخشی در تربیت فرزندان کارائی اجتماعی افراد تحت پوشش برنامه های سوادآموزی افزایش می یابد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک کرج  افزود: در حوزه سوادآموزی یک دوره سوادآموزی داریم که آموزش‌های عمومی و پایه داده می‌شود و ارزش تحصیلی آن معادل سوم ابتدایی است. دوره تحکیم سواد تثبیت و تعمیق مهارت های خواندن، نوشتن، حساب کردن، درک و فهم متون ساده به زبان فارسی، روخوانی قران و کاربرد آن ها در زندگی فردی و اجتماعی افراد نوسواد، تحکیم سواد تلقی می شود.

دوره انتقال ، دوره‌ای است که فرصت ادامه‌ی تحصیل برای کسانی که دوره سواد‎آموزی را گذرانده‌اند یا کسانی که فاقد شرایط ادامه تحصیل در نظام آموزش‌و پرورش رسمی هستند، فراهم می‌سازد.

میرزایی بیان کرد: ارزش تحصیلی دوره‌ی انتقال مطابق با مصوبه هشتصدوسی‌وسومین جلسه‌ی شورای عالی آموزش‌وپرورش، همطراز با پایان دوره‌ی ابتدایی است و دارندگانِ گواهینامه‌ی پایان دوره‌ی انتقال مجاز به ادامه تحصیل دردوره‌ی اوّل متوسطه می باشند این آموزش ها شامل اتباع خارجی نیز می گردد. ضمنا در کنار آموزش های فوق ، ارتقاء مهارت های زندگی و مهارت آموزی به سوادآموزان در دستور کار این حوزه قراردارد.

وی ادامه داد: در اجرای این اهداف آموزش و پرورش ناحیه یک کرج از سال ۱۳۹۲ تا کنون توانسته است در دوره سوادآموزی ( معادل پایه سوم ابتدایی) تعداد ۱۶۸۸ نفر تحت آموزش قرار دهد. تعداد ۶۰۱ نفر هم در دوره تحکیم تحت آموزش های ویژه این  دوره قرارگرفته و ۱۰۰۴ نفر هم در دوره انتقال ثبت نام نموده و تحت آموزش قرار دارند.

لازم به ذکر است بیش از ۳۵۰ نفر از اتباع خارجی در این آموزش ها شرکت نمودند.

با عنایت به راه اندازی مرکز یادگیری محلی در این ناحیه سوادآموزان قادر به یادگیری مهارت های اساسی زندگی در کنار سوادآموزی شدند.

اجرای طرح های مختلف مانند طرح کتاب خوانی و طرح نماز کلید بهشت و طرح آموزش رایانه از جمله اقدامات حوزه سوادآموزی در این سالها می باشد .

بهنام میرزایی در پایان از تمامی تلاشگران در این حوزه تقدیر و تشکر کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب