• صفحه نخست
  • >
  • اسلاید
  • >
  • جلسه کمیته ی پی گیری طرح های ملی در روز پنجشنبه ۶دی ماه۱۳۹۷ در فرمانداری رشت برگزار شد

جلسه کمیته ی پی گیری طرح های ملی در روز پنجشنبه ۶دی ماه۱۳۹۷ در فرمانداری رشت برگزار شد

  • ۱۳۹۷-۱۰-۰۷

[su_note note_color=”#04eb80″ text_color=”#0c0000″]به گزارش ریحانه ملکی خبرنگار پستچی نیوز از رشت ، جلسه کمیته ی پی گیری طرح های ملی در روز پنجشنبه ۶دی ماه ۱۳۹۷  در فرمانداری رشت برگزار شد. این جلسه با حضور غلامعلی جعفر زاده نماینده مردم رشت و عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی ، دکتر میرشمس مومنی زاده فرماندار رشت و جمعی از نمایندگان و روسای سازمان های جهاد کشاورزی ، سازمان آب منطقه ای و اداره کل کتابخانه های ملی تشکیل شد.[/su_note]

در این جلسه میر شمس مومنی زاده فرماندار رشت ضمن تشکر از زحمات و پیگیری های غلامعلی جعفر زاده جهت جذب اعتبارات ملی و پی گیری اهداف فرمانداری اظهار داشت: امکانات و اعتبارات ناچیز است و اگر قرار باشد کاری انجام شود اعتبارات و امکانات کافی نیست وی افزود :جهت جذب اعتبارات سه راه حل وجود دارد:
پیگیری های استاندار
پیگیری های نمایندگان مردم در مجلس
پیگیری دستگاه های اجرایی به عنوان نمایندگان وزارتخانه ها در استان که می بایست از منابع ملی و وزارتخانه های مطبوع استفاده کنند . وی افزود: با توجه به نزدیک شدن فصل زراعی پیش رو و اهمیت بخش کشاورزی در اقتصاد شهرستان و استان در مباحث مربوط به کشاورزی بایستی از ظرفیت های جهاد کشاورزی در تهران و سازمان اب منطقه ای استفاده کنیم .
دکتر میر شمس مومنی زاده در بخش دیگری از سخنان خود افزود: فضای کتابخانه ها در شهرستان پایین است و اتمام کتابخانه مرکزی و توجه به این پروژه مهم ، سرانه فضای مطالعه و کتابخوانی را در حد چشمگیری افزایش می دهد و با بهره برداری از کتابخانه مرکزی رشت شاهد تحولی عظیم در این بخش خواهیم بود.
در این جلسه غلامعلی جعفر زاده در صحبت های خود به این موضوع اشاره نمود که گیلان رتبه دوازدهم را در بودجه ۹۸ به خود اختصاص داده و ما ابدا به رتبه دوازدهم قانع نیستیم اما اکنون نمی توانیم نظر کارشناسی داشته باشیم وی ادامه داد ۸۷ درصد اعتبارات ملی است و ۱۳ درصد از اعتبارات با ۲۸ تکلیف و نحوه تخصیص آن به استان می اید ؛ بنابراین تمرکز باید در جذب اعتبارات بیشتر باشد و دستگاه های اجرایی باید بتوانند که اعتبارات بیشتری را در جهت پیشبرد اهداف از وزارتخانه های مطبوع خود جذب کنند .
در این جلسه غلامعلی جعفر زاده نمایندگان سازمان ها را موظف نمود تا در جلسات پی گیری طرح ها در مورد نحوه استفاده از فرصت های قانونی جهت پیشبرد اهداف ، زمینه های هزینه بودجه در طرح های مربوطه ومیزان موفقیت طرح ها و همینطور دلایل عدم موفقیت برخی طرح ها و هزینه نکردن در جهت آن ها توضیحاتی ارائه دهند و همچنین از نمایندگان ارشد دستگاه ها خواسته شد برای جذب اعتبارات لایحه ۹۸ تلاش کنند و قبل از سال ۹۸ اعتبارات را جهت اهداف سازمان جذب نمایند ….
در این جلسه درجانی مدیر کل جهاد کشاورزی ضمن ارائه گزارشات مربوطه اظهار داشت که جذب اعتبارات تابع فرمول خاصی نیست و به پیگیری ها ، مستند سازی و ارتباطات رسمی و غیر رسمی بستگی دارد . وی افزود استان گیلان جزو پنج استان ضعیف کشور در بخش ساماندهی مراکز بخش کشاورزی است و جهاد کشاورزی ضمن تلاش در زمینه ارتقاء ان فعالیت های بسیاری انجام داده است .
همچنین در این جلسه پاکزاد معاون برنامه ریزی سازمان آب منطقه ای نیز به ارائه گزارش ها و درخواست های سازمان ذیربط خود جهت پیشبرد اهداف و پیشرفت این حوزه در سطح استان پرداخت..
و در انتها کرمی رئیس اداره کل کتابخانه ها از آخرین وضعیت پیشرفت پروژه کتابخانه ملی مرکزی و میزان اعتبار مورد نیاز به بحث و گفتگو پرداخت

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب