نامه ی یکی از شهروندان رشتی به رئیس شورای شهر رشت

  • ۱۳۹۷-۱۰-۱۰

آیا ریاست شورای شهر رشت توانسته است مدیریت منسجمی رابر حوزه کاری خود اعمال کند؟
حدود دو سال از انتخابات  شورای اسلامی شهر رشت می گذرد و عملکرد ضعیف این مجموعه زبانزد خاص و عام مردم این شهر شده است. عمده قولها و وعده ها، طبق سنوات گذشته به فراموشی سپرده شد وشورایی که قول به ساخت وآبادانی داده بود در عمل هیچ کدام از وعده هایش به بار ننشست.به عنوان مثال میتوان به پروژه عظیم انتخاب شهردار اشاره کرد..چرا که حدود پنج ماه از بی شهردار بودن شهری که سالانه چند میلیون نفر مسافر و گردشگر در آن  تردد می نمایند می گذرد و هنوز در پیچ و خم جریانات و تفکرات عزیزان شورا هستیم.
اما نکته مهم این جریان ریاست محترم شورای اسلامی شهر رشت می باشد که علاوه برپاسخگویی به مردم، وظیفه هدایت وایجاد تعامل رانیزبعهده دارد. چند سوال ذهن بنده و مردم خوب شهررشت را درگیر خود کرده است . وآرزوی شنیدن یک جواب کامل وجامع راداریم.
آقای سید امیر حسین علوی شما که دو سال سکان دار ریاست شورا هستید  در این مدت چه کردید ؟
مهم ترین دستاورد مدیریت حضرتعالی چیست؟
آیا شما دارای قدرت کاری در جایگاه ریاست شورا هستید؟
اینکه هنوز به عنوان ریاست شورا نتوانستید یک شهردار برای این شهر پرحاشیه انتخاب و یا حداقل حمایت نمائید،  آیا جزیی از وظیفه کاری شما نیست؟
آقای سید امیر حسین علوی شاید در گفتارتان بسیار مسلط به کار بوده باشید اما ای کاش یکبار با مردم خوب و صبور این شهرهم  صحبت می کردید .
ایجاد انسجام و تفاهم، کار اصلی ریاست محترم شوراست .آیا شما توانستید این وظیفه را خوب انجام دهید؟
اینکه حضرتعالی زحمت می کشید و در قاب زیبای دوربین همکارانتان حاضر و در جمع پرسنل زحمتکش شهرداری دستوراتی به پیمانکاران می دهید بسیار خوب و عالی ،خداوند متعال اجرتان بدهد اما همین پرسنل نیاز دارند تا اعضا محترم شورا از حقوق اولیه آنها حمایت کنند .حقوقی که چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ کاری آرامش و امنیت را برای آنها به ارمغان بیاورد.
آقای رئیس ای کاش بجای رایزنی های متعدد و جریان سازی هایی که همه مردم شهر بهتر از هر کسی متوجه هستند و می شوند کمی هم از مصوبات شورا حمایت می کردید و به اصطلاح تدبیر در کارهایتان را بیشتر می کردید؟
مطمئنم که جنابعالی از نوشته این جانب ناراحت می شوید. اما دوست بزرگوار، کمی با خودتان خلوت کنید و این نصیحت برادرانه را به گوش جان بپذیرید. ((این پست و مقام هیچگاه برای هیچ کس ماندگار نبوده و نیست)) چرا که اگر اینطور بود اصلا جایی برای حضور شما در این عرصه به وجود نمی آمد. اعتماد و اطمینان و صبر مردم فهیم شهررشت حدی دارد. امیدوارم شما و دیگر دوستان وهمکارانتان  از این همه صبر و تامل به نحو احسن بهره مند شوید و به نفع مردم شهر قدم بردارید.
این شهر احتیاج به تفاهم و تامل وسازندگی دارد. شما هم بعنوان ریاست شورا و با اختیارات قانونی  سهم مهمی دراین خصوص دارید.
آقای رییس در این شرایط سخت اقتصادی که کمتر از سه ماه به پایان سال مانده، هنوز خیلی از وظایف شهرداری بدلیل نداشتن شهردار انجام نشده است.
این از دست دادن زمان باعث می شود مشکلات عدیده ای برای شهرداری رشت و پرسنل  ودرنهایت مردم به وجود بیاید. هنوز پیمانکاران وطلب کاران ازشهرداری منتظر اقدام صحیح شورا هستند و همچنان بر طلب آنها افزوده می شود .
آقای رییس شما می توانید با مدیریت درست، بانی تامل در بین اعضا و دوستانتان در شورا باشید. یا حداقل با استعفای خود مردم را خرسند نمائید تا حداقل کسانی دیگر این جریان را هدایت نمایند .

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب