دستگاه های اجرایی استان در حالت آماده باش قرار گرفتند

  • ۱۳۹۷-۰۹-۲۷

[su_note note_color=”#ed2205″ text_color=”#101110″]مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: با توجه به اخطاریه اداره کل هواشناسی مبنی بر اینکه از عصر امروز دوشنبه ۲۶ آذر ۹۷ تا فردا بعد از ظهر به سبب ورود سامانه بارشی و سرد به منطقه البرز مرکزی، که پی آمد آن بعضی ساعات بارش باران وگاهی وزش باد شدید لحظه ای به ویژه در ارتفاعات و جاده های کوهستانی، بارش برف و مه آلودگی و کاهش دید افقی پیش بینی می شود، از فرمانداران، شهرداران و اعضای شورای مدیریت بحران استان انتظار می رود تدابیر پیشگیرانه را اتخاذ کنند.[/su_note]

به گزارش پستچی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز مهدی مهرور با اعلام این خبر افزود: این سامانه موجب بارش باران و برف، ریزش سنگ در دامنه های پرشیب کوهستانی و جاده های منتهی به آن (جاده های چالوس و طالقان) خواهد شد.

وی افزود: باید آمادگی اعضاء شورای هماهنگی شهرستانها به منظور مقابله با جاری شدن سیل، رعد و برق، وزش باد شدید، ریزش کوه و یا هرگونه حادثه احتمالی حفظ شود.
این مسئول اضافه کرد: انجام اقدامات بازدارنده و بلادرنگ از جمله صدور پیش آگاهی از طریق رسانه های محلی ( استانی و شهرستانی ) و مسئولین محلی برای ساکنین مناطق تحت تاثیر خصوصا کشاورزان، دامداران، عشایر و حاشیه نشینان رودخانه ها از جمله الزامات است.

وی بر عدم اسکان و توقف در بستر و حریم رودخانه ها، مکانهای مرتفع و تپه ها، زیر درختان، سیم برق هوایی، لوله ها، فنس های فلزی و پهنه های آبی و همچنین خوداری از چرای دام در مراتع و دامنه کوهها تاکید کرد.

مهرور افزود: لایروبی قنوات، رودخانه ها، کانالها، انهار و زیر پلها و همچنین رفع آبگرفتگی معابر درون شهری و جاده های برون شهری مورد تاکید است.
وی خاطرنشان کرد: خودداری از سفرهای غیرضروری در جادهای کوهستانی و دامنه های پرشیب به دلیل احتمال ریزش سنگ و پیش بینی مکانهای امن جهت اسکان موقت (تا رفع شرایط اضطراری) ضرورت دارد.
مهرور در پایان ایجاد هماهنگی فی ما بین نیروی انتظامی، دستگاههای امدادی، ایمنی، خدماتی و نیروهای مردمی را از اهم امور دانست.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب